دبیرستان نمونه دولتی اورامان

مکانی جهت تحصیل بهتر دانش آموزان ممتاز شهرستانهای پاوه , روانسر, جوانرود و ثلاث باباجانی

شماره ی سوم گاهنامه ی اورامان منتشر شد
نویسنده : ادمین - ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢٩
 

سومین شماره ی گاهنامه ی اورامان   نشریه ی دبیرستان نمونه دولتی اورامان  شهرستان پاوه  با مطالب و موضوعات متنوع منتشر شد :

 

 

در این شماره می خوانید :

سخنی با اولیای دانش آموزان  / یادداشت سردبیر  /   گلزار نبوت       

 طنز /   بدون شرح    /  آنفلوآنزای نوع A      /        حکایت    

 دانستنی ها و مطالب گوناگون     /      کارکلماتور

مسئولیت پدر و مادر درمورد تربیت فرزندان   /      معرفی اتومبیل     

زندگینامه شیخ بهایی   /       روش های صحیح مطالعه -  یادگیری        اخبار مدرسه

 

 

 


 
 
برنامه ی امتحانات داخلی نوبت اول آموزشگاه اعلام شد
نویسنده : ادمین - ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢۸
 

                                             بسمه   تعالی

                       

                     برنامه ی امتحانات  داخلی دیماه  1388   دبیرستان نمونه دولتی اورامان

 

                            کلاس و پایه

ایام هفته

تاریخ

سال اول

ساعت  30 / 8  صبح

سال دوم تجربی

ساعت  30 / 10  صبح

سال دوم ریاضی

ساعت  30 / 10  صبح

شنبه

12 / 10  / 88

دینی و قرآن

دینی و قرآن

دینی و قرآن

یکشنبه

13 / 10  / 88

 

 

 

دوشنبه

14 / 10  / 88

ادبیات فارسی

ادبیات فارسی

ادبیات فارسی

سه شنبه

15 / 10  / 88

مطالعات اجتماعی

جغرافیا

جغرافیا

چهارشنبه

16 / 10  / 88

 

 

 

پنج شنبه

17 / 10  / 88

فیزیک

فیزیک

فیزیک

شنبه

19 / 10  / 88

زبان انگلیسی

زبان انگلیسی

زبان انگلیسی

یکشنبه

20 / 10  / 88

 

 

 

دوشنبه

21 / 10  / 88

شیمی

شیمی

شیمی

سه شنبه

22 / 10  / 88

 

 

 

چهارشنبه

23 / 10  / 88

عربی

عربی

عربی

پنج شنبه

24 / 10  / 88

 

آمادگی

آمادگی

شنبه

26 / 10  / 88

ریاضی

زیست شناسی

ریاضی

یکشنبه

27 / 10  / 88

 

 

 

دوشنبه

28 / 10  / 88

علوم زیستی

ریاضی

آمار

سه شنبه

29  / 10  / 88

 

 

 

چهارشنبه

30 / 10  / 88

زبان فارسی

زبان فارسی

زبان فارسی

پنج شنبه

1  /  11 / 88

 

هندسه

هندسه


 
 
چهارمین جلسه ی شورای دبیران
نویسنده : ادمین - ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢۸
 

چهارمین جلسه ی شورای دبیران

چهارمین جلسه ی شورای دبیران آموزشگاه در روز ۴ شنبه مورخ ٢۵/٩/٨٨ با حضور تمامی دبیران زحمتکش و کادر اجرایی آموزشگاه تشکیل گردید . برنامه با حضور دبیران در ضیافت شام آموزشگاه اغاز گردید و پس از آن با حضور در مدرسه جلسه به طور رسمی راس ساعت١۵/٧ بعد از ظهر شروع شد و تا ساعت ٩ شب ادامه داشت . اغاز بخش جلسه تلاوت ایاتی از کلام الله مجید توسط جناب آقای حکیمی بود . سپس مدیر اموزشگاه موضوعات جلسه را قرائت و پیرامون آنها صحبت نمود و همکاران را به تبادل نظر دعوت کرد .

مصوبات جلسه :

١- تشکیل گروههای اموزشی در مدرسه و حضور داوطلبانه دبیران در کلاس های درسی یکدیگر.

٢- طراحی سوالات نوبت اول بر اساس استانداردهای طراحی سوال .

٣- تفویض تهیه برنامه امتحانات نوبت اول به معاون اموزشی

۴ -آقای فردین عبدی به عنوان رئیس حوزه داخلی امتحانات تعیین شد .

۵- حضور دبیران در مدرسه در ایام امتحانات بر اساس تایم کاری آنها در آموزشگاه .

۶- عودت نمرات مستمر نوبت اول تا تاریخ ٣٠/٩/٨٨ .

٧- عدم اجرا و برگزاری امتحانات در دهه اول محرم .

در پایان بحثی آزاد تحت عنوان بیان انتقادات همکاران از مدیر و معاونان اموزشگاه مطرح شد که شکر خدا همکاران اظهار رضایت نمودند .


 
 
برگزاری مراسم روز پژوهش در آموزشگاه
نویسنده : ادمین - ساعت ٩:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢٥
 

گزارش زنگ پژوهش

در روز شنبه مورخه ی  21 / 9 /88  به مناسبت آغاز هفته ی پژوهش زنگ پژوهش رأس ساعت 45 / 7  صبح در دبیرستان نمونه دولتی اورامان نواخته شد . در این مراسم که با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط یکی از دانش آموزان آغاز گردید آقای مصطفایی مدیر محترم دبیرستان سخنان خویش را با این سوال که امروز چه روزی است و چه مناسبتی دارد شروع نمود . پس از آن با اشاره ی تفصیلی به تعریف  , اهمیت , انواع و شیوه های پژوهش و تحقیق پرداخت . سپس خطاب به دانش آموزان آنان را با سادگی , عینیت , ارزش و ضرورت کارهای تحقیقاتی چه در سطح ساده و کوچک و چه در سطح وسیع آشنا نمود . و توجه دانش آموزان را به حل مشکلات و مسایل پیش روی خودشان در کلاس درس , مدرسه , جامعه و خانواده جلب نمود و از آنها خواست تا طریق علمی و منطقی را در حل مسائلشان به کار گیرند . همچنین از آنها خواست تا جهت دریافت کمک و مشاوره به مسئولین آموزشگاه و دبیرانشان مراجعه نمایند . ایشان همچنین وعده داد که مسئولین آموزشگاه آمادگی حمایت از کارهای پژوهشی شاگردان را دارند . وی در پایان سخنانش به فعالیت ها و دستاوردهای کمیته ی پژوهش شهرستان اشاره و دانش آموزان را با تشکیلات و مسئولیت های آن کمیته آشنا نمود ه و همچنین به دانش آموزان برتر شهرستان در حیطه ی پژوهش و معلمان پژوهشگر که موفق به کسب رتبه در سطح استان شده اند تبریک گفت .

 


 
 
برگزاری کلاس آموزشی - توجیهی راهنمایی و رانندگی
نویسنده : ادمین - ساعت ۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢٢
 

        در روز یکشنبه مورخه ی ٢٢ / ٩ / ٨٨  کلاس آموزشی -  توجیهی راهنمایی و رانندگی توسط جناب آقای شهلایی مسئول راهنمایی  ورانندگی شهرستان پاوه در محل دبیرستان برگزار گردید . این کلاس با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان با قواعد راهنمایی و رانندگی و توجیه خطرات استفاده از وسایط نقلیه ی والدین توسط دانش آموزان برگزار گردید .


 
 
عکسهایی از کوهنوردی دانش آموزان آموزشگاه در ارتفاعات شاهو ( مارانی )
نویسنده : ادمین - ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢٢
 


 
 
برگزاری اردوی علمی تفریحی
نویسنده : ادمین - ساعت ٩:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۱٩
 

به مناسبت هفته ی بسیج دانش آموزی اردوی علمی و تفریحی دانش آموزان آموزشگاه با حضور کلیه ی دانش آموزان , دبیران و عوامل اجرایی برگزار گردید . اجرای مسابقات مفرح ورزشی جلسه ی پرسش و پاسخ و بحث علمی و عقیدتی از جمله برنامه های اجرا شده در این اردو بود . نمونه ای از عکسهای مربوط به این اردو را در ذیل ببینید .

     

     

   


 
 
روز جهانی ایدز
نویسنده : ادمین - ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۱۱
 

در روز ۴ شنبه مورخ ١١/٩/٨٨ به مناسبت روز جهانی مبارزه با ایدز آقای جواد جمشیدی کارشناس مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت شهرستان پاوه در آموزشگاه حضور یافته و دانش آموزان را با علائم ، عوارض و راه های مبارزه با ایدز آشنا نمود . ایشان همچنین بروشورهایی در رابطه با آشنایی با ایدز که توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت شهرستان پاوه تهیه شده ، تحویل دانش آموزان داد .

 


 
 
راه اندازی اتاق سمعی و بصری
نویسنده : ادمین - ساعت ۸:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۱۱
 

در روز ٣ شنبه مورخ ١٠/٩/٨٨ با تلاش و زحمات آقایان مصطفایی ، عبدی و امینی اتاق سمعی و بصری در محل آزمایشگاه آموزشگاه راه اندازی شد . این اتاق مجهز به یک دستگاه رایانه ، یک دستگاه ویدیو پروژکشن و یک پرده نمایش می باشد . امید می رود دبیران گرانقدر بتوانند بخشی از آموزش خویش را به صورت تصویری ارائه نمایند .

 

 


 
 
جلسه مدیران مراکز شبانه روزی
نویسنده : ادمین - ساعت ۸:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۱۱
 

در روز ٢ شنبه مورخ ٩/٩/٨٨ جلسه ای برای مدیران شبانه روزی تمام مناطق استان در هنرستان ام البنین واقع در میدان حافظیه شهرک معلم با حضور مسئولان آموزشی و غیر اموزشی سازمان آموزش و پرورش استان تشکیل شد . از شهر پاوه نیز تعداد ۵ نفر از مدیران در این جلسه حضور داشتند که اقای سید محمد رضا مصطفایی مدیر دبیرستان نمونه دولتی اورامان یکی از آن ها بود . در این جلسه مدیران توانستند    گوشه ای از مشکلات محل کار خویش را به صورت مستقیم و بدون واسطه به سمع و نظر مسئولین محترم برسانند که قریب به اتفاق ان ها حول مسائل بودجه و. سرانه ها بود .


 
 
نشست مدیران مراکز آموزشی شبانه روزی شهرستان پاوه
نویسنده : ادمین - ساعت ٧:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۱۱
 

در روز ١ شنبه مورخ ٨/٩/٨٨ راس ساعت ١١ صبح مدیران مدارس شبانه روزی دوره ی متوسطه شهرستان در آموزشگاه نمونه دولتی اورامان تشکیل جلسه دادند . این جلسه با حضور آقایان محمد فاروق یوسفی معاون محترم آموزشی مدیریت آموزش و پرورش ، سیدمحمد رضا مصطفایی مدیر دبیرستان نمونه دولتی اورامان ، محمد رئوف دانش فر معاون آموزشی هنرستان میرزا عبدالقادر پاوه ای و خانم ها نعیمه طبیب زاده مدیر هنرستان دخترانه ی استقلال ، سارا احمدی مدیر هنرستان کاردانش دخترانه ابتکار و فرانک نجفی مدیر دبیرستان دخترانه ی زینبیه با هدف هماهنگی و همفکری در امور مختلف مراکز شبانه روزی اعم از اوقات فراغت ، برنامه ی غذایی ، برنامه فرهنگی ، ورزشی ، دینی و ... تشکیل شد . همچنین یکی دیگر از اهداف جلسه آمادگی و تبادل نظر برای حضور در جلسه ی مورخ ٩/٩/٨٨ که در شهر کرمانشاه و با حضور مسئولین سازمان و مدیران مراکز شبانه روزی تمام مناطق استان تشکیل می شود ، بود .


 
 
حضور کارشناس محترم بهداشت در آموزشگاه
نویسنده : ادمین - ساعت ۸:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۳
 

در روز ٢ شنبه مورخ ٢٧/٧/٨٨ اموزشگاه نمونه دولتی اورامان شاهد حضور اقای جمشیدی کارشناس محترم بیماری ها شاغل در مرکز بهداشت شهرستان پاوه بود . ایشان به طور مبسوط و مفصل در مورد بیماری شایع فصل یعنی آنفلوآنزا ( نوع a ) صحبت کرد و دانش اموزان را با نشانه ها و علائم بیماری و همچنین با راههای پیشگیری از بیماری مذکور آشنا نمود . در پایان بروشورهایی که از طرف مرکز بهداشت شهرستان ارسال شده بودند در بین دانش آموزان توزیع شد .


 
 
روز بزرگداشت حافظ
نویسنده : ادمین - ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۳
 

در روز ٢ شنبه مورخ ٢٠/٧/٨٨ به مناسبت گرامی داشت روز حافظ از جناب آقای وفا فرهادی دبیر محترم زبان و ادبیات فارسی آموزشگاه دعوت به عمل آمد تا در مراسم آغازین دانش اموزان را با شخصیت و جایگاه حافظ در عرفان و ادبیات کشورمان اشنا سازد .  


 
 
دومین جلسه ی شورای ورزشی
نویسنده : ادمین - ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢
 

در روز 1 شنبه مورخ 19/7/88 دومین جلسه ی شورای ورزشی آموزشگاه با حضور مدیر مدرسه ، معاون پرورشی و مربی تربیت بدنی در دفتر مدیریت اموزشگاه برگزار شد که اهم تصمیمات متخذه به شرح ذیل می باشد :

 انتخاب  نفرات برتر در شطرنج ومعرفی انها به منطقه جهت شرکت در مسابقات منطقه ای

تقسیم بندی دانش آموزان شرکت کننده در سالن فوتبال به دو گروه

تهیه کارت بیمه ورزشی برای شرکت کنندگان در سالن فوتبال


 
 
اجرای مراسم طرح انضباط اجتماعی
نویسنده : ادمین - ساعت ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢
 

در روز شنبه مورخ 18/7/88 با حضور سرهنگ شمس فرمانده ی محترم نیروی انتظامی شهرستان و سایر همراهان ایشان و آقایان زارعی و جراح زاده کارشناسان محترم حراست و امور تربیتی مدیریت اموزش و پرورش شهرستان زنگ انضباط اجتماعی در ساعت 8 صبح برگزار گردید . در این مراسم پس از تلاوت ایاتی از کلام الله مجید  ، آقای سید محمد رضا مصطفایی مدیر محترم آموزشگاه ضمن خیر مقدم به مهمانان ، دانش آموزان را با مفهوم و نمادهای انضباط اجتماعی آشنا و به انواع مختلف انضباط اعم از سیاسی ، دینی ، اجتماعی و اقتصادی اشاره نمودند . پس از آن بیانیه ای از جانب یکی از نیروهای نیروی انتظامی قرائت شد . سپس جناب سرهنگ شمس مطالب خود در مورد طرح انضباط اجتماعی و لزوم آن را بیان نمودند . در پایان سوالاتی مطرح شد و به 6 نفر از دانش اموزان جوایزی اهدا شد . همچنین لوح یادبودی از جانب سرهنگ شمس به آقای مصطفایی مدیر آموزشگاه تقدیم شد .


 
 
روز جهانی کودک
نویسنده : ادمین - ساعت ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢
 

به مناسبت 16 مهر روز جهانی کودک متن اعلامیه ی جهانی حقوق کودک توسط دانش آموز ساجد بادفر تهیه و توسط دانش اموز مظهر مهردانش قرائت گردید .


 
 
برگزاری ازمون تشخیصی
نویسنده : ادمین - ساعت ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢
 

در روز شنبه مورخ 11/7/88 به منظور شناخت وضعیت تحصیلی و میزان شناخت دانش آموزان با اموزه ها و کتاب های دوره ی راهنمایی ازمونی تشخیصی به صورت 100 سوال 4 گزینه ای در بین دانش آموزان سال اول برگزار شد .


 
 
روز بزرگداشت مولانا
نویسنده : ادمین - ساعت ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢
 

به مناسبت 8 مهر روز بزرگداشت مولانا جلال الدین بلخی و روز جهانی ناشنوایان از آقای حبیب اله مستوفی کارشناس ارتقاء علمی منابع انسانی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان پاوه دعوت به عمل امد تا با حضور خویش در مراسم آغازین و ایراد سخنانی در خصوص شخصیت مولانا دانش اموزان را با فرازی از زندگی علمی -عرفانی مولانا آشنا سازد . ایشان همچنین در پایان صحبت های خود دو سوال را خطاب به دانش اموزان مطرح نموده و از مدیر اموزشگاه خواست تا به دانش آموزانی که پاسخ صحیحی ارائه دادند جوایزی اعطا نماید .


 
 
برگزاری اولین جلسه ی شورای ورزشی
نویسنده : ادمین - ساعت ۱٠:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢
 

اولین جلسه ی شورای ورزشی اموزشگاه در سال تحصیلی جدید در روز 1 شنبه 5/7/88 در دفتر مدیریت اموزشگاه با حضور اقایان سید محمد رضا مصطفایی رئیس اموزشگاه ، محمد نعیم امینی معاون پرورشی و بهنام امینی مربی تربیت بدنی تشکیل شد . برگزاری منظم ورزش و نرمش صبحگاهی ، عقد قرارداد سالن فوتبال برای دانش اموزان خوابگاهی و تشکیل تیم فوتبال دانش آموزی از مصوبات جلسه بود .


 
 
برگزاری اولین جلسه توجیهی کارکنان شاغل در خوابگاه
نویسنده : ادمین - ساعت ٩:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢
 

اولین جلسه ی توجیهی با اعضای محترم شاغل در خوابگاه شبانه روزی اعم از سرپرست ، کمک سرپرست ها ، آشپز ، کمک آشپز ، انبار دار و کارپرداز در روز 5 شنبه مورخ 2/7/88 راس ساعت 10 صبح در محل دفتر مدیریت برگزار گردید . مدیر مدرسه ضمن تشکر و قدردانی از کارکنان برای قبول زحمت در این واحد اموزشی به بیان کلیاتی در خصوص اموزشگاه ، خوابگاه و ویژگی های دانش آموزان مدرسه بخصوص ان هایی که در خوابگاه اسکان داده می شوند ، پرداخت . سپس به بیان وظایف محوله تک تک اعضای محترم پرداخته و آن ها را نسبت به وظایف حساس و دقیقشان اگاه نمود . آن گاه عزیزان حاضر در جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خویش پرداخته و از مدیریت اموزشگاه خواستند تا نسبت به اجرای ان ها بکوشد .


 
 
برگزاری اولین جلسه ی شورای دبیران در سال تحصیلی 89/88
نویسنده : ادمین - ساعت ٩:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢
 

در دروز 3 شنبه مورخ 31/6/88 ، راس ساعت اولین جلسه شورای دبیران اموزشگاه در سال تحصیلی 89/88 با حضور تمامی دبیران محترم ، در دفتر مدیریت اموزشگاه برگزار شد . این جلسه که در حدود 3 ساعت به طول انجامید از بسیاری جهات مفید و موثر بوده و حضار محترم اظهار رضایت کامل نمودند . در این جلسه اهداف گوناگون اموزشگاه در سال جاری و راهکارهای نیل به ان ها به نقد و بررسی گذاشته شد . و دبیران در نهایت نظم و رعایت اداب جلسه به بیان افکار و نظرات خویش پرداختند . ضمنا اقای فردین گلشنی دبیر محترم شیمی اموزشگاه به عنوان نماینده ی دبیران انتخاب شد .


 
 
جشن اغاز سال تحصیلی 89/88
نویسنده : ادمین - ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢
 

در روز ۴ شنبه مورخ ١/٧/٨٨ به مناسبت بازگشایی مدارس و اغاز سال تحصیلی جدید ٨٨/٨٩ جشنی با حضور تمامی دانش اموزان دبیرستان ، دبیران و پرسنل اجرایی آموزشگاه در حیاط مدرسه برگزار شد . قرائت ایاتی از کلام الله مجید توسط یکی از دانش آموزان ، سخنرانی و خیر مقدم مدیر اموزشگاه و تذکراتی عمومی در ارتباط با نظم و قوانین مدرسه از اهم برنامه ها بودند . در پایان از دانش اموزان و سایر حضار پذیرایی به عمل آمد . و در همان روز کلاس های درسی اغاز و دبیران محترم به امر کلاس داری و تدریس مشغول شدند .


 
 
 
نویسنده : ادمین - ساعت ۸:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢
 

به نام خالق فکر و اندیشه

نشود هیچ گاه پیرو جهل                       هر که را در راه علم رهسپرست

بکوش و دانشی آموز و پرتوی بفکن         که فرصتی که تو را داده اند بی بدل است

                                                                                              پروین اعتصامی

اوان دولت دانش و شکوفایی غنچه های تلاش و کوشش ، فصل کسب معرفت در ماه رنگارنگ مهر ، بر اذهان و افکار متنوع و گوناگون ، خجسته و مبارک باد . اینجانب در آغازین روزهای علمی مهرماه و شروع سال تحصیلی جدید برای تک تک دانش آموزان عزیز و خاواده های ان ها از درگاه خداوند منان آرزوی سلامت ، عزت و سالی مملو از تجارب ارزنده و یادگیری عمیق در تمام زمینه ها را خواستارم .

سید محمد رضا مصطفایی

رئیس دبیرستان نمونه دولتی اورامان